POŠTOVNÉ ZDARMA (PPL) pro objednávky nad 1200kč Více informací
Čínské čaje

Čínské čaje se vyznačují vysokou kvalitou, plnou chutí, výraznou vůní a dokonale zpracovanými čajovými lístky.


Čínu můžeme směle označit za kolébku čajové kultury. Je nejen největším světovým producentem čaje, ale nabízí také nejširší nabídku jednotlivých druhů čajů na světě. Z Číny pochází čaje černé, zelené, polozelené, vysoce kvalitní čaje bílé a žluté či vícenásobně fermentované čaje Pu-Erh.

Počátky historie pití čaje v Číně sahají až k roku 2737 př. n. l., kdy údajně císaři Chen-Nungovi spadlo do vody několik čajových lístků, ze kterých vznikl velice lahodný nápoj. Císař začal čaj pěstovat pro svou vlastní potřebu, až se později pěstování čaje rozšířilo do celé Číny. Zda je tato legenda pravá, nevíme jistě. Co ale víme určitě, je to, že v každém šálku připraveném z čínského čaje se odráží tisíce let zkušeností čínských čajových mistrů.

Čína je proslulá zejména výrobou černých, plně fermentovaných čajů, jejichž výroba spočívá ve správném načasování sklizně čajových lístků a jejich následném šetrném zpracování. Dříve se sběr čajových lístků prováděl výhradně ručně, dnes se ale setkáváme v čím dál větší míře s jejich mechanickým sběrem. Sesbírané čajové lístky se nechají zavadnout na přímém slunci, nebo působením teplého vzduchu. Jakmile jsou čajové lístky dostatečně vláčné, aby se při další manipulaci nepoškodily, dochází k jejich rolování. Při rolování se buněčná stěna listu lehce naruší, začne se z ní uvolňovat šťáva a začíná proces fermentace, na jehož délce závisí chuť, vůně i výsledná barva čaje. Proces fermentace je následně ukončen rychlým usušením čajových lístků horkým vzduchem v sušící peci, nebo na pánvi.

K nejznámějším čínským oblastem produkujícím kvalitní čaj patří čínské provincie Fujian (černý čaj, čaj Oolong, bílý čaj), Yunnan (černý čaj, Pu-Erh), Anhui (černý čaj typu Keemun, zelený čaj, žlutý čaj) a Sečuan (černý čaj, zelený čaj).

Čínské čaje

Filter
Nastavit sestupně

Produkty 1-24 z 29

Stránka
na stránce
  1. Keemun Congou
    Rating:
    0%
    Již od 89 Kč
Filter
Nastavit sestupně

Produkty 1-24 z 29

Stránka
na stránce