POŠTOVNÉ ZDARMA (PPL) pro objednávky nad 1000kč Více informací
Brazilské čaje

K nejznámějším zástupcům jihoamerických čajů patří Lapacho a Yerba Maté.


Brazílie je, podobně jako Jižní Afrika, známá svou produkcí tzv. čajů – nečajů. Jejich nejznámějšími zástupci jsou jihoamerické Lapacho a brazilské Maté.

Čaj Lapacho se získává z červené kůry stejnojmenného stromu, který roste převážně na území Brazílie. Čaji Lapacho se přezdívá nápoj Inků a kromě svěží chuti patří k jeho hlavním přednostem také pozitivní vliv na obranyschopnost našeho organismu. Připisují se mu i významné léčivé schopnosti, a to zejména při horečnatých onemocněních, zánětech průdušek, ledvin nebo žaludku. Čaj Lapacho působí protizánětlivě a posiluje srdce a krevní oběh. Denní doporučená dávka jsou 2 až 3 šálky čaje denně.

Čaj Yerba Maté je nápoj získávaný z větví a listů cesmíny paraguajské, stálezeleného stromu, který dorůstá výšky až 15 metrů. Cesmína paraguajská se pěstuje na území Jižní Ameriky a odvar z jejich listů je znám především svými povzbuzujícími účinky. Ačkoli obsahuje jen velmi malé množství kofeinu, podporuje činnost naší nervové soustavy, urychluje metabolismus a výrazně posiluje obranyschopnost našeho organismu. K velkým pozitivům čaje Maté patří také fakt, že potlačuje pocit hladu, a proto je hojně využíván při redukci váhy.

Čaj Maté je výjimečný také díky způsobu, kterým se připravuje. Podle tradičního jihoamerického způsobu přípravy Maté by se čaj měl podávat v nádobě z vydlabané dýně s úzkým hrdlem, které se říká kalabasa. Čaj se poté pomalu upíjí speciální kovovou nebo bambusovou děrovanou slámkou, která se nazývá bombilla a funguje zároveň jako sítko. Čaj Maté nejen povzbuzuje naše tělo i mysl, ale navíc zahání hlad a urychluje spalování tuků.

Brazilské čaje

Filter
Nastavit sestupně

10 položek

na stránce
 1. Bio Yerba Mate čaj sypaný
  Hodnocení:
  100%
  Již od 59,00 Kč
 2. Bio Mate Orange 50g
  Hodnocení:
  100%
  85,00 Kč
 3. Mate tropic
  Již od 85,00 Kč
 4. Mate Fruity Summer
  Hodnocení:
  100%
  Již od 85,00 Kč
 5. Mate Coconut - 50g
  Hodnocení:
  100%
  73,00 Kč
 6. Mate Lemon - 50g
  Hodnocení:
  100%
  71,00 Kč
 7. Mate Roasted - 100g
  Hodnocení:
  100%
  165,00 Kč
 8. Mate Green
  Hodnocení:
  100%
  Již od 57,00 Kč
Filter
Nastavit sestupně

10 položek

na stránce