POŠTOVNÉ ZDARMA (PPL) pro objednávky nad 1200kč Více informací
Taiwanské čaje

Výtečné polozelené Oolongy pocházející z překrásného ostrova Taiwan jsou proslulé po celém světě.


Ostrov Taiwan, známý také pod historickým názvem Formosa, je čtvrtým nejvyšším ostrovem světa a nachází se ve východní Asii. Jeho rozloha je oproti České republice poloviční, počet obyvatel však dvojnásobný. Svému historickému názvu vděčí portugalským mořeplavcům, kteří v roce 1544 před jeho břehy vyřkli slavné „Ilha Formosa” – překrásný ostrov.

Ačkoli na ostrově Taiwan začaly první čajové plantáže vznikat teprve v roce 1870, již se stihl do čajové historie nesmazatelně zapsat, a to zejména díky svým částečně fermentovaným čajům typu Oolong. Jejich výroba se provádí podobně jako u čínských černých čajů, s tím rozdílem, že fermentace se nenechá zcela proběhnout. Sesbírané čajové lístky se nechají zavadnout na slunci, následně se listy lehce pohmoždí a jakmile fermentace dosáhne požadované úrovně, listy se prudce zahřejí a následně se při nižší teplotě pomalu dosušují.

Taiwanské Oolongy lze rozdělit do tří hlavních kategorií, z nichž nejkvalitnější jsou Oolongy fermentované na 50–70%. Tyto čaje se vyznačují velmi jemnou a hladkou chutí a aromatickou vůní. Na Taiwanu je tento druh čaje nazýván Bai Hao Oolong a jedná se o jeden z nejjemnějších a zároveň nejdražších čajů na světě. K jejich největším milovníkům patřila i slavná Edith Piaf. Dále rozpoznáváme Oolongy fermentované nad 40%, nad 20% a nad 10%.

Za řeč určitě stojí i tzv. zakouřené čaje z Formosy. Zakouřené čaje vznikají sušením větších čajových lístků, které již prošly fermentací. Lístky jsou za horka napařovány kouřem z borovicového dřeva a mezi nejznámější zástupce tohoto druhu čaje patří Lapsang Souchong, Tarry Lapsang Souchong a Tarry Lapsang Souchong Crocodile.

Taiwanské čaje

Filter
Nastavit sestupně

21 položek

na stránce
 1. Milk Oolong
  Hodnocení:
  100%
  Již od 165 Kč
 2. Jade Oolong
  Hodnocení:
  100%
  Již od 129 Kč
Filter
Nastavit sestupně

21 položek

na stránce