Jahodový oolong - Strawberry oolong

  • Jahodový oolong - Strawberry oolong

Strawberry oolong

Dostupnost: Skladem

159,00 Kč

Strawberry Oolong je výtečný polozelený čaj, který snadno identifikujete podle ručně rolovaných čajových lístků a nezaměnitelné, sladké chuti s vůní čerstvých jahod.


Země původu: Taiwan, Zhu Shan, Nantou (ruční sběr)
Sklizeň: 2021

* Povinná pole

159,00 Kč

Své unikátní aroma získává Strawberry Oolong díky stoprocentně přírodnímu jahodovému extraktu, který je postupně přimícháván k čajovým lístkům. Vzniká tak originální čaj s jahodovým aroma.


Pokud jste ještě oolong nezkoušeli, okrádáte se o jeden z nejzajímavějších chuťových zážitků. Všechny Oolongy pochází z čínského čajovníku zvaného Camellia sinensis, který se člení do dalších variant – čínské, assámské a indonéské. Ty se samozřejmě liší velikostí, zabarvením čajových lístků i vzrůstem samotných čajovníků. Aby z čajových lístků vznikl pravý polozelený Oolong, je nutné včas ukončit proces oxidace. Oolongy nikdy nejsou plně oxidované, což jim dodává svěží a lehkou chuť.

Strawberry Oolong Vás jistě překvapí svou výrazně mléčnou chutí se smetanovými tóny, která uspokojí i ty nejnáročnější čajové gurmány. Je vhodný pro přípravu více nálevů, z nichž za nejlepší je považován třetí a čtvrtý nálev. Po dalších nálevech již čaj ztrácí své krásné jahodové aroma. Strawberry Oolong výborně chutná také připravený jako ledový čaj.

Kultivar: TTES 12, JinXuan 
Míra oxidace: 10-15%

Klasická příprava:

Pro přípravu čaje použijeme 3-5 gramů čajových lístků, které zalijeme 225-250 ml převařené kvalitní vody o teplotě 90-95°C (195-205°F)
a necháme 3-5min louhovat. Poté přeceďte. Takto můžežete připravit více nálevů.

Tradiční příprava:
Toto je jedna z mnoha tradičních příprav čaje. Čaj vložíme do malé konvičky či gaiwanu o oběmu cca 150ml a zalijeme vroucí vodou. Čaj slíváme přibližne po 30 vteřinách. S každým nálevem přidáváme čas.

3 až 5g
90-95 °C
3 až 5 minuty
sypaný pravý polofermentovaný čaj, jahodové aroma