POŠTOVNÉ ZDARMA (PPL) pro objednávky nad 1200kč Více informací
Jihoafrické čaje

Čaje nečaje Rooibos a Honeybush, známé svou lahodnou a sladkou chutí, patří ke klenotům Jižní Afriky.


Jižní Afrika je ve světě čajů známá především díky výrobě dvou druhů tzv. čajů nečajů, tedy nápojů, které nepocházejí z čajovníku a neobsahují kofein. Jedná se o lahodný Rooibos a sladký Honeybush.

Rooibos je chuťově lahodný čaj s mírně nasládlou chutí. Vyrábí se z čajovníkovce kapského (Aspalathus linearis), který roste na malém území v Cederbergu v provincii Západní Kapsko. Lístky keře se sbírají, drtí a následně procházejí oxidací, která způsobuje jejich výraznou červenohnědou barvu. Rozlišujeme Rooibos červený – fermentovaný a Rooibos zelený – nefermentovaný.

Čaj Rooibos je oblíbený nejen kvůli své chuti a absenci kofeinu, ale i díky velkému množství zdraví prospěšných látek v něm obsažených. Obsahuje vitamín C, antioxidanty a velké množství železa. Pravidelné popíjení čaje Rooibos snižuje vysoký krevní tlak i hladinu cholesterolu a působí jako prevence proti různým druhům rakoviny. Neméně důležitý je jeho účinek proti stresu. Látky v něm obsažené podporují vznik hormonu serotoninu, tzv. hormonu štěstí, který zmírňuje bolesti hlavy, deprese a poruchy spánku. Čaj Rooibos je vhodný jak pro dospělé, tak pro děti, těhotné, či kojící ženy.

Honeybush, jenž je známý také pod názvem medový keř, roste v oblasti Jižního a Východního mysu. Své jméno čaj získal díky velmi lahodné sladké chuti a medové vůni. Honeybush obsahuje velké množství minerální látek, jako například železo, vápník, zinek, draslík nebo hořčík, a je proto našemu tělu velmi prospěšný. Jeho pití se doporučuje při nachlazení a chřipce, zánětech horních cest dýchacích nebo při zažívacích potížích. Působí také proti depresím, a i když je velmi sladký, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a dokáže nás ochránit před kardiovaskulárními onemocněními.

Jihoafrické čaje

Filter
Nastavit sestupně

18 položek

na stránce
  1. Honeybush
    Hodnocení:
    100%
    Již od 79 Kč
Filter
Nastavit sestupně

18 položek

na stránce