Rooibos Kaktusový fík s Pomerančem

  • Rooibos Kaktusový fík s Pomerančem
  • balení papírový sáček rooibos

Kaktusový fík s Pomerančem - Rooibos - 50g

Dostupnost: Skladem

77,00 Kč
Opojná vůně a lahodná chuť této velmi populární směsi rooibosu, která je plná fascinujících přísad, jako je papája, lékořice a pomeranč.

Lahodný čaj červené barvy s mírně nasládlou příchutí Rooibos se vyrábí z keře Aspalathus linearis, který se pěstuje pouze na malém území v provincii Západní Kapsko v Jižní Africe.


Lístky keře se sbírají, drtí a následně procházejí oxidací, která způsobuje jejich výraznou červenohnědou barvu. Rozlišujeme Rooibos červený – fermentovaný a Rooibos zelený – nefermentovaný. Ve své domovině v Jižní Africe je Rooibos užíván jako lék na zmírnění dětské koliky, alergií, astmatu a kožních problémů. Popíjí se zde výhradně s mlékem a cukrem.

 

Rooibos obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek. Mimo jiné vitamín C, antioxidanty a velké množství železa. Jeho pravidelné popíjení snižuje vysoký krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu a působí jako prevence proti různým druhům rakoviny. Neméně důležitý je jeho účinek proti stresu. Látky v něm obsažené podporují vznik hormonu serotoninu, tzv. hormonu štěstí, který zmírňuje bolesti hlavy, deprese a poruchy spánku. 

Poznámka: Obsahuje lékořici - lidé trpící vysokým krevním tlakem by se měly vyvarovat nadměrné spotřebě.

Použijte 1 lžičku sypaného čaje na 150 ml vody. Čaj zalijte převařenou vodou o teplotě 80 °C. Nechte 3 až 5 minut louhovat. Připravujete-li čaj v konvici, přidejte lžičku čaje navíc.

1 čajová lžička /150ml
100 °C
5 až 8 minut
   
Rooibos (min. 65%), kousky papáji (papaya, cukr) kořen lékořice, příchuť.