Bio Rooibos zelený - sypaný čaj

  • Bio Rooibos zelený - sypaný čaj

Bio Rooibos zelený

Dostupnost: Skladem

76,00 Kč

Zelený Rooibos je nápoj velmi lahodné a osvěžující chuti, který se vyrábí z keře Aspalathus linearis pěstovaného na malém území v Jižní Africe. Lístky keře se sbírají, drtí a na rozdíl od červeného Rooibosu neprochází fermentací.


Země původu: Jihoafrická republika        bio certifikace čaje rooibos

* Povinná pole

76,00 Kč

Zelený Rooibos obsahuje, stejně jako Rooibos červený, velké množství vitamínů a minerálů, jako například vitamín C, antioxidanty či velké množství železa.


Zelený Rooibos obsahuje více antioxidantů a stopových prvků. Díky tomu, že zelený Rooibos není fermentovaný jsou některé jeho účinky oproti klasickému Rooibosu znásobeny, a to zejména pozitivní účinky při bolestech hlavy, nespavosti či depresím a neurózám. Látky v něm obsažené podporují vznik hormonu serotoninu, tzv. hormonu štěstí, který zmírňuje bolesti hlavy, deprese a poruchy spánku.

Zelený Rooibos nemá typickou sladkou chuť ani hnědočervenou barvu. Odlišuje se žlutou barvou a přírodním, trávovým aroma. Výborný je také jako ledový čaj. Ve své domovině, v Jižní Africe, se Rooibos popíjí výhradně s mlékem a cukrem.

Složení: BIO zelený rooibos

Použijeme 1 lžičku sypaného čaje na 150 ml vody. Čaj zalijeme vodou o teplotě 100 stupňů Celsia a necháme 3 až 5 minut louhovat. Pro plnější chuť doporučujeme použít více čajových lístků nebo prodloužit dobu louhování. Čajové lístky můžeme přelít vroucí vodou vícekrát.

3 až 6g
100 °C
3 až 5 minuty
větvičky a listy BIO rooibosu.