Rooibos Earl Grey

  • Rooibos Earl Grey

Rooibos Earl Grey

Dostupnost: Skladem

75,00 Kč
Skvělá volba pro milovníky černého čaje Earl Grey a čaje rooibos. Díky spojení čaje rooibos a bergamotového aroma vznikla směs pro celodenní popíjení a díky absenci kofeinu, pití večer neovlivní váš kvalitní spánek.

* Povinná pole

75,00 Kč

Lahodný čaj červené barvy s mírně nasládlou příchutí Rooibos se vyrábí z keře Aspalathus linearis, který se pěstuje pouze na malém území v provincii Západní Kapsko v Jižní Africe.


Lístky keře se sbírají, drtí a následně procházejí oxidací, která způsobuje jejich výraznou červenohnědou barvu. Rozlišujeme Rooibos červený – fermentovaný a Rooibos zelený – nefermentovaný. Ve své domovině v Jižní Africe je Rooibos užíván jako lék na zmírnění dětské koliky, alergií, astmatu a kožních problémů. Popíjí se zde výhradně s mlékem a cukrem.

 

Rooibos obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek. Mimo jiné vitamín C, antioxidanty a velké množství železa. Jeho pravidelné popíjení snižuje vysoký krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu a působí jako prevence proti různým druhům rakoviny. Neméně důležitý je jeho účinek proti stresu. Látky v něm obsažené podporují vznik hormonu serotoninu, tzv. hormonu štěstí, který zmírňuje bolesti hlavy, deprese a poruchy spánku.

Složení: rooibos červený, květy chrpy, bergamotové aroma

Použijte 1 lžičku sypaného čaje na 150 ml vody. Čaj zalijte vodou o teplotě 100 stupňů Celsia a nechte jej louhovat 3 až 5 minuty.
rooibos, bergamovoté aroma, květy chrpy