Jade Oolong  taiwanský polozelený čaj čerstvá sklizeň

  • Jade Oolong  taiwanský polozelený čaj čerstvá sklizeň

Jade Oolong

Dostupnost: Není skladem

129,00 Kč

Jedinečný Jade oolong, známý také pod názvem Cui Yu, patří k nejlepším taiwanským polozeleným čajům. Okouzlí vás ručně balenými čajovými lístky, jemnou ale přesto plnou chutí se sladkými tóny a překrásnou vůní sušených květin.


Země původu: Taiwan, Ming Jian, Nantou County
Sklizeň: duben 2020

Jade oolong pochází z oblasti Nantou, kde čajovníky rostou v nadmořské výšce 500 metrů nad mořem. Světu byl Jade oolong poprvé představen před více než třiceti lety doktorem Whu Zhen Zhe, který se velkou měrou zasloužil o rozvoj pěstování čajovníků na Taiwanu a je proto nazýván otcem taiwanských čajů.


Jade oolong snadno poznáte podle velkých, tmavě zelených a pravidelně rolovaných listů. Ručně rolované listy jsou pečlivě a pevně svinuty do malých kuliček. Po vyluhování čajových lístků získáme průzračný, zlatavý a příjemně aromatický nálev. Kromě své výtečné chuti je Jade oolong znám také pro své svěží květinové aroma, které je přirovnáváno k vůni rozkvetlé louky či šeříků a které mu dodává nezaměnitelný charakter.

Chuť Jade oolongu se dá jedním slovem popsat jako delikátní. Je svěží, plná, velice aromatická, má hladké tělo a dlouhý dozvuk se sladkými tóny. Ještě dlouho po dopití posledního šálku zůstává v ústech příjemný sametově jemný pocit. Chuť je prakticky bez svíravosti a vychutnat si jej můžete také jako výtečný ledový čaj.

Míra oxidace: 15-20%
Kultivar: TTES13, Cui Yu 

Klasická příprava:

Pro přípravu čaje použijeme 3-5 gramů čajových lístků, které zalijeme 225-250 ml převařené kvalitní vody o teplotě 90-95°C (195-205°F)
a necháme 3-5min louhovat. Poté přeceďte. Takto můžežete připravit více nálevů.

Tradiční příprava:
Toto je jedna z mnoha tradičních příprav čaje. Čaj vložíme do malé konvičky či gaiwanu o oběmu cca 150ml a zalijeme vroucí vodou. Čaj slíváme přibližne po 30 vteřinách. S každým nálevem přidáváme čas.

3 až 5g
90-95 °C
3 až 5 minuty
sypaný pravý polofermentovaný čaj