POŠTOVNÉ ZDARMA (PPL) pro objednávky nad 1200kč Více informací
King Ginseng Oolong ženšenový oolong

King Ginseng Oolong (ženšenový oolong)

Qi Yun Gaba Oolong

Qi Yun Gaba Oolong

Jade Oolong

Hodnocení:
100 % of 100
Již od 129 Kč

Jedinečný Jade oolong, známý také pod názvem Cui Yu, patří k nejlepším taiwanským polozeleným čajům. Okouzlí vás ručně balenými čajovými lístky, jemnou ale přesto plnou chutí se sladkými tóny a překrásnou vůní sušených květin.

Země původu: Taiwan, Ming Jian, Nantou County

Dostupnost: Skladem
Posledních %1
SKU
6001

Jade oolong pochází z oblasti Nantou, kde čajovníky rostou v nadmořské výšce 500 metrů nad mořem. Světu byl Jade oolong poprvé představen před více než třiceti lety doktorem Whu Zhen Zhe, který se velkou měrou zasloužil o rozvoj pěstování čajovníků na Taiwanu a je proto nazýván otcem taiwanských čajů.


Jade oolong snadno poznáte podle velkých, tmavě zelených a pravidelně rolovaných listů. Ručně rolované listy jsou pečlivě a pevně svinuty do malých kuliček. Po vyluhování čajových lístků získáme průzračný, zlatavý a příjemně aromatický nálev. Kromě své výtečné chuti je Jade oolong znám také pro své svěží květinové aroma, které je přirovnáváno k vůni rozkvetlé louky či šeříků a které mu dodává nezaměnitelný charakter.

Chuť Jade oolongu se dá jedním slovem popsat jako delikátní. Je svěží, plná, velice aromatická, má hladké tělo a dlouhý dozvuk se sladkými tóny. Ještě dlouho po dopití posledního šálku zůstává v ústech příjemný sametově jemný pocit. Chuť je prakticky bez svíravosti a vychutnat si jej můžete také jako výtečný ledový čaj.

Míra oxidace: 15-20%
Kultivar: TTES13, Cui Yu 

Výrobce: Gringos & Tea s.r.o., Žižkova 703/72, Ústí n/L, 400 01
Skladování: Uchovejte v temnu a suchu
Minimální trvanlivost: 2 roky

Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Jade Oolong
Vaše hodnocení