mléčný oolong - milk oolong- Jin Xuan Nai Xiang

  • mléčný oolong - milk oolong- Jin Xuan Nai Xiang

Milk Oolong

Dostupnost: Skladem

189,00 Kč
Jen o jediném čaji na světě se dá říci, že jeho chuť i vůně připomíná slazené mléko. Když se navíc jedná o vysokohorský polozelený oolong je jasné, že máme co do činění s opravdovou lahůdkou pro čajové gurmány.

Země původu: Taiwan

* Povinná pole

189,00 Kč

Milk Ooolong, neboli Jin Xuan Nai Xiang, je čaj opředený řadou tajemství. Co přesně ovlivňuje sladkou chuť a karamelově mléčnou vůni „mléčného oolongu” není přesně známo a výrobní proces je výrobci přísně střežen.


Můžeme se dočíst, že při procesu zpracování a následném zavadnutí čajových lístků je používána mléčná pára nebo například, že čajové lístky jsou po zavadnutí namáčeny v mléčné esenci. O výrobě mléčného oolongu se traduje také mnoho legend a pověr, z nichž jedna říká, že mléčný oolong se vyrábí ze speciálních čajovníků rostoucích v mlhou opředených taiwanských horách, a že právě tato hustá mlha čajovým lístkům propůjčuje jejich jedinečnou chuť. V neposlední řadě, bychom mohli také věřit legendě, která říká, že čajovníky jsou v zahradách polévány mlékem a posypávány cukrem. Hezká představa, co říkáte? Teď už zbývá jen připravit si Milk Oolong a nechat své myšlenky toulat se po pláních plných zelených čajových lístků komíhajících se v letním vánku a přemýšlet o tom, jak je tomu asi doopravdy.

 
Výtečný Milk Oolong můžete pít po celý den. Jedná se o vícenálevový čaj a z jedné dávky čajových lístků si můžete připravit až pět nálevů, aniž by čaj ztratil svou jemnou chuť a sladké aroma.
 

Oolongy všech typů jsou také vynikajícími pomocníky při zlepšování našeho fyzického i psychického zdraví. Pravidelné pití polozelených čajů je výbornou prevencí proti množství kardiovaskulárních chorob, některých typů rakoviny či trávicím problémům. Polozelené čaje mají rovněž má schopnost odbourávat tuky, čistit pleť a snižovat vysokou hladinu cholesterolu. Nesmíme zapomenout také na schopnost zlepšit naše soustředění a odbourávat stres a úzkosti.

Pro přípravu čaje použijeme 4 až 6 gramů čajových lístků, které zalijeme 250 ml převařené vody o teplotě 85-95 °C. Chceme-li si udělat jeden silnější nálev, necháme čaj louhovat 6 až 8 minut. Pro více nálevů necháme lístky louhovat 3 až 4 minuty a použijeme je pro další nálev. Připravit si můžeme 2 až 3 nálevy.

4 až 6g
85 - 95 °C
3 až 4 minuty / 6 až 8 minut