Keemun - černý sypaný čaj

  • Keemun - černý sypaný čaj
  • Keemun-qi-men-mao-feng-cerny-caj

Keemun Mao Feng - černý čaj - 50g

Dostupnost: Skladem

196,00 Kč

Qi Men Mao Feng, anglicky Keemun Mao Feng, je považován za nejkvalitnější černý čaj v Číně a jeden z nejlepších na světě. Je pěstován a ručně sbírán v provincii An-chuej v oblasti Čchi-men, které vděčí za své jméno.


Země původu: Čína
Sklizeň: 2019

Nejslavnější čínský černý čaj se světovému věhlasu těší již od roku 1875, kdy byl poprvé vyroben. Pěstuje se v nadmořské výšce 400 metrů nad mořem a právem se mu přezdívá „King of black tea" – král mezi černými čaji.


Qi Men Mao Feng je tvořen velkými, hnědočernými až černými čajovými lístky. Z pevně stočených a vzájemně propletených čajových lístků se po zalití uvolní velmi silná a přirozeně nasládlá chuť s jemně kořeněnými tóny a mírnou svíravostí. Čaj také oplývá bohatou květinovou vůní se stopou citrusových plodů, sušených švestek a čokolády.

Mapa Číny

Qi Men Mao Feng vznikl spojením černého čaje Qi Men s vynikajícími vlastnostmi zeleného čaje Mao Feng. Čajové lístky čaje Qi Men Mao Feng jsou pečlivě pěstovány a zpracovány tak, aby se co nejvíce podobaly čajovým lístkům proslulého zeleného čaje Mao Feng, který se vyznačuje celými ochmýřenými listy se silnou, osvěžující chutí a krásnou vůní. Výsledkem je vynikající a celosvětově nejoblíbenější černý čaj.

Použijeme 1 lžičku sypaného čaje na 150 ml vody. Čaj zalijeme vodou o teplotě 100 stupňů Celsia a necháme louhovat 3 až 5 minut. Pro plnější chuť doporučujeme použít více čajových lístků nebo prodloužit dobu louhování.

3 až 6g
100 °C
3 až 5 minut
sypaný pravý černý čaj