Dian Hong Mao Feng | Yunnan | černý čaj

  • Dian Hong Mao Feng | Yunnan | černý čaj

Yunnan Mao Feng - Černý čaj

Dostupnost: Skladem

129,00 Kč

Yunnan Mao Feng je jedním z nejvzácnějších a nejpozoruhodnějších černých čajů na světě. Pěstuje se ve velkých čajových zahradách, které tradičně najdete vysoko v horách, a vyrobí se ho jen necelých 2.000 kg každý rok. Pro jeho hladkou, sladce medovou chuť a elegantní květinovou vůni si ho oblíbila i anglická královna.


Země původu: Čína (Yunnan)

* Povinná pole

129,00 Kč

I když se běžně nabízí jako Yunnan, v Číně jej dobře znají pod originálním názvem Dian Hong Mao Feng. Jeho historie zatím není dlouhá ani sto let, přesto už dnes patří mezi ty nejlepší černé čaje, jaké si můžete dopřát.


Hlavní rozdíl mezi Yunnanem a jinými čínskými černými čaji je větší množství jemných listových pupenů a zlatavých tipsů, které v sušené podobě obsahuje a které mu dodávají jedinečné vlastnosti. Poznáte je už po prvním šálku.

Zatímco levnější odrůdy mají obvykle tmavší hnědavou barvu a mohou být i velmi hořké, nálev Yunnanu je zlatavě oranžový, s velmi příjemnou a výraznou chutí.

Mapa Číny

Pokud chcete zkusit lahodný černý čaj, Yunnan byste neměli při svých čajových toulkách minout. Vysoké hory jižní Číny mu rozhodně svědčí a že tady umí vypěstovat kvalitní čaj s dobrou chutí, to se ví už přes 2000 let.

Použijeme 1 lžičku sypaného čaje na 150 ml vody a zalijeme jej vodou o teplotě 100 stupňů Celsia. Čaj necháme louhovat 3 až 5 minut.

Můžete připravit více nálevů.

1 čajová lžička / 150ml
100 °C
3 až 5 minut