Moonlight-bily-mesicni-svit-caj-puer

  • Moonlight-bily-mesicni-svit-caj-puer

Moonlight White Puerh - 50g

Dostupnost: Skladem

147,00 Kč

Půlnoční Pu-erh skrývá pod svým tajemným názvem žlutavý nálev s vůní, která vám připomene čerstvé bylinky a ovoce. V ústech zanechává sladkou chuť, která se příjemně rozvíjí s každým dalším nálevem.


Země původu: China, Yunnan, Lincang
Sklizeň: jaro 2016

Hornatá provincie Jün-nan patří mezi nejnavštěvovanější místa Číny. Neláká přitom pouze turisty, ale také milovníky a znalce čajů, neb právě zde rostou jedny z nejlepších. Lahodné čaje Pu-erh, které se na tomto místě pěstují už více než 1000 let.


Pu-erh je specifický pro svou výraznou barvu i nasládlou chuť, kterou je snadné si oblíbit. Pěstuje se pouze z jediného typu čajovníku, jehož velké listy jsou pokryté stříbrným chmýřím. Zatímco jiné čaje zavadají během dne na slunci, Moonlight, jak vychází z jeho jména, odpočívá spíše pod světlem měsíce. Podobně jako dobré víno navíc tento čaj obvykle zraje i několik let a získává s věkem své jedinečné vlastnosti. Některé Pu-erhy si tak můžete pořídit i za tisíce dolarů.

Mapa Číny

Navzdory názvu vás Moonlight White potěší hlavně ráno a po obědě, kdy plně rozvine své aroma a vlastnosti — příjemně povzbudí a pomůže i se spalováním tuků a cholesterolu. Pokud hledáte nového společníka pro své čajové dýchánky, Pu-erh je partner, který nezradí.

Složení:100% čaj Pu-erh

sypaný pravý bílý čaj Výživové údaje na 100 ml: energetická hodnota 25 kJ/ 6 kcal, tuky 0 g (z toho nasycené mastné kyseliny 0 g), sacharidy 0 g (z toho cukry 0 g), bílkoviny 0 g, sůl 0.03 g.