POŠTOVNÉ ZDARMA (PPL) pro objednávky nad 1200kč Více informací
Jin Jun Mei černý čaj Beautiful Golden Eyebrows

Jin Jun Mei (Beautiful Golden Eyebrows) 50g

Bai Lin Gong Fu - černý čaj

Bai Lin Gong Fu - černý čaj

Zheng Shan Xiao Zhong - 50g

Hodnocení:
100 % of 100
214 Kč

Zeng Shan Xiao Zhong je autentický černý čínský čaj, na jaký jen tak nenarazíte. Jeho skvělou chuť provází sladké, medově-čokoládové tóny, s výrazným ovocným dozvukem. Taky už se vám sbíhají sliny?

Země původu: Čína, Tong Mu Village, Wu Yi Shan provincie Fujian
Kultivar: Wu Yi Cai Cha (菜 茶)
Nadmořská výška: 600-900m

Dostupnost: Skladem
SKU
6546344

Chuťově výrazný Zeng Shan Xiao Zhong patří mezi vůbec nejstarší čínské čaje a znát ho můžete i pod názvem Lapsang Suchong od kterého se ale podstaně liší. Byl mimochodem také mezi prvními čaji, které holandští kupci v 17. století přivezli zpět do Evropy. A dnes ho zbožňují čajomilci po celém světě.


Klasický Lapsang Suchong se vyrábí v horách severní části čínské provincie Fujian, kde se při procesu přípravy pálí borovicové dřevo a kouř zalévá ještě čerstvé lístky. Právě díky tomu čaj získává své jedinečné aroma a silnou chuť. Na rozdíl od jiných typů nebyl výsadou vyšších kruhů společnosti. Stejně tak ale nejde ani o čaj pro široké masy. Vybírají si jej především znalci, kteří ocení unikátní způsob přípravy a chuť, jakou jiné čaje jen těžko napodobí.
Mapa Číny

Někteří lidé si jej rád vychutnají v plné kráse, jiní nepohrdnou smícháním s jemnějšími černými čaji. A pokud byste ho chtěli párovat s jídlem, díky své chuti si dobře rozumí se slanými a ostrými pokrmy nebo také sýry. Skvěle ale zachutná i jen tak o samotě, třeba když budete chtít ráno nabrat energii do celého dne.

Trvanlivost: černý čaj Zheng Shan Xiao Zhong vydrží ve skvělé kondici 3 - 4 roky díky vysoké oxidaci. 

Složení: pravý černý čaj

Výrobce: Gringos & Tea s.r.o., Žižkova 703/72, Ústí nad Labem, 400 01
Skladování: Uchovejte v temnu a suchu
Minimální trvanlivost: 2 roky

Napište svou recenzi
Prohlížíte si: Zheng Shan Xiao Zhong - 50g
Vaše hodnocení