POŠTOVNÉ ZDARMA (PPL) pro objednávky nad 1200kč Více informací
Chun Mee čínský zelený čaj

Chun Mee - zelený čaj - 50g

Zelený čaj Zelený čaj Mango a Passion fruit

Mango a Passion fruit - zelený čaj

Gunpowder Temple of Heaven -z elený čaj

Hodnocení:
100 % of 100
Již od 63 Kč
Je jedním z neznámějších a celosvětově nejoblíbenějších čínských zelených čajů. Od ostatních čajů se odlišuje tvarem čajových lísků, které jsou po sklizni sušeny a svinovány do malých černozelených kuliček. Svým tvarem připomínají říční perly, po kterých byl čaj v Číně v 17. století pojmenován (Ču čcha). Země původu: Čína
Dostupnost: Skladem
Posledních %1
SKU
5002

Do malých kuliček jsou čajové lístky svinovány proto, aby si co nejdéle udržely svou výtečnou chuť i vůni. Ve světle žlutozeleném nálevu se čajové lístky překrásně rozvinou a uvolní se z nich sladká vůně a jemná, lehce nahořklá chuť s typicky zakouřeným odstínem.


Gunpowder byl jedním z prvních čajů, který byl v 17. století přivezen do Anglie. Zde byl kvůli tvaru čajových listů a typicky kouřové chuti pojmenován Gunpowder, neboli střelný prach. V historii svou typicky zakouřenou chuť dostával čaj až v podpalubí obchodních plachetnic, či na hřbetech mul a velbloudů. Mezi obchodníky byl Gunpowder velmi oblíbený, jelikož se díky pevnému zavinutí čajové lístky během cesty nepolámaly a byly odolné vůči vlhkosti. Dnes jsou exportní sorty čaje záměrně zauzovány, aby bylo dosaženo chuti, na kterou jsou zákazníci léta zvyklí.

Mapa Číny

 

Zajímavostí je, že v Číně se tento druh čaje téměr vůbec nekonzumuje, dokonce ani v oblasti Če-tiang, kde je pěstován.

Země původu: Čína
Kofein: Střední

Složení: pravý zelený čaj

Příprava: vodou o teplotě 75-80°C zalejte čaj v poměru 150 ml na čajovou lžičku. Ponechte 2-3 minuty louhovat. Poté přeceďte. 

Výrobce: Gringos & Tea s.r.o., Žižkova 703/72, Ústí nad Labem, 400 01
Skladování: Uchovejte v temnu a suchu
Minimální trvanlivost: 2 roky

Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Gunpowder Temple of Heaven -z elený čaj
Vaše hodnocení