Pu Erh - Lao Cha Tou

  • Pu Erh - Lao Cha Tou

Pu Erh - Lao Cha Tou

Dostupnost: Není skladem

160,00 Kč

Oblíbený tmavý čaj pu erh jménem Lao cha tou vzniká jako vedlejší produkt během procesu fermentace. Čajové listy se za tepla a tlaku shlukují na dně a vytváří peletky, neboli nuggety. 


Země původu: Čína

Hornatá provincie Jün-nan patří mezi nejnavštěvovanější místa Číny. Neláká přitom pouze turisty, ale také milovníky a znalce čajů, neb právě zde rostou jedny z nejlepších. Lahodné čaje Pu-erh, které se na tomto místě pěstují už více než 1000 let.


Pu-erh je specifický pro svou výraznou barvu i nasládlou chuť, kterou je snadné si oblíbit. Pěstuje se pouze z jediného typu čajovníku, jehož velké listy jsou pokryté stříbrným chmýřím. Zatímco jiné čaje zavadají během dne na slunci, Moonlight, jak vychází z jeho jména, odpočívá spíše pod světlem měsíce. Podobně jako dobré víno navíc tento čaj obvykle zraje i několik let a získává s věkem své jedinečné vlastnosti. Některé Pu-erhy si tak můžete pořídit i za tisíce dolarů.

Mapa Číny

 

Náš čaj silken puerh říjemně povzbudí a pomůže i se spalováním tuků a cholesterolu. Pokud hledáte nového společníka pro své čajové dýchánky, Pu-erh je partner, který nezradí.

Složení:100% čaj Pu-erh Lao cha tou.