Dračí perly - Pu Erh

  • Dračí perly - Pu Erh

Dragon Pearls - pu'erh - 50g

Dostupnost: Skladem

199,00 Kč

Yunnanský shu puerh ze starých čajovníků zpracovaný do krásných rovnoměrných kuliček. Vyniká lahodnou chutí vlašských oříšků s jemnou ovocnou sladkostí.


Země původu: China, Yunnan, Lincang
Sklizeň: jaro 2016

Hornatá provincie Jün-nan patří mezi nejnavštěvovanější místa Číny. Neláká přitom pouze turisty, ale také milovníky a znalce čajů, neb právě zde rostou jedny z nejlepších. Lahodné čaje Pu-erh, které se na tomto místě pěstují už více než 1000 let.


Pu-erh je specifický pro svou výraznou barvu i nasládlou chuť, kterou je snadné si oblíbit. Pěstuje se pouze z jediného typu čajovníku, jehož velké listy jsou pokryté stříbrným chmýřím. Zatímco jiné čaje zavadají během dne na slunci, Moonlight, jak vychází z jeho jména, odpočívá spíše pod světlem měsíce. Podobně jako dobré víno navíc tento čaj obvykle zraje i několik let a získává s věkem své jedinečné vlastnosti. Některé Pu-erhy si tak můžete pořídit i za tisíce dolarů.

Mapa Číny

 

Náš čaj silken puerh říjemně povzbudí a pomůže i se spalováním tuků a cholesterolu. Pokud hledáte nového společníka pro své čajové dýchánky, Pu-erh je partner, který nezradí.

Složení:100% čaj Pu-erh 

Doporučená příprava jeden nálev:

konvička či hrnek se sítkem 350ml

95 stupňu celsia

4-6 minut

Příprava stylem Gongfu:

Gaiwan: 110 ml 95 ℃

Použijte 1 kus 10 infůzí: Opláchněte, 80s, 70s, 60s, 20s, 30s, 40s, 50s, 60s, 70s, 110s