POŠTOVNÉ ZDARMA (PPL) pro objednávky nad 1200kč Více informací
Bai Lin Gong Fu - černý čaj

Bai Lin Gong Fu - černý čaj

Černý sypaný čaj Bio Earl Grey

Bio Earl Grey - černý čaj

Nilgiri Frost Parkside Estate

Hodnocení:
100 % of 100
Již od 149 Kč

Nilgiri Frost Parkside Estate je jemný, květinový černý čaj s vůní meruněk, který se pěstuje v oblasti modrých hor v jižní Indii. Výroba tohoto čaje je velmi pracný proces, který musí být dokonale načasován, aby bylo dosaženo dokonalých podmínek, proto čaj Nilgiri Frost je opravdu opravdu výjimečný.

Oblast původu: Nilgiris, Tamil Nadu, Indie
Nadmořská výška: 1,800 m
Cultivar: CR6017

Dostupnost: Skladem
Posledních %1
SKU
400035

Náš čaj je vyroben z čínského kultivaru označení CR6017, což znamená, že rostliny používané pro tento čaj jsou potomky rostlin přivezených z Číny, které však byly časem hybridizovány, aby splňovaly specifická kritéria. Tento kultivar je obzvláště oblíbený pro výrobu charakteristických čajů Nilgiri Frost.


Modré hory tvoří součást západních Ghats v jižní Indii. Mnoho z vrcholů je přes 2000 m vysokých, s nejvyšším vrcholem Doddabetta, který je vysoký 2,637m. Parkside Estate se nachází v nadmořské výšce kolem 1 800 metrů.

Indie je druhým největším producentem čaje na světě, a to i přesto, že čajovník se zde pěstuje na necelém jednom procentu veškeré zemědělské půdy. Průmysl zpracování čaje je pro Indii velmi důležitý. Nejenže činí druhou největší položku indického vývozu, ale zaměstnává také přes milion lidí, z nichž polovinu tvoří ženy. 

Výrobce: Gringos & Tea s.r.o., Žižkova 703/72, Ústí nad Labem, 400 01
Skladování: Uchovejte v temnu a suchu
Minimální trvanlivost: 2 roky

Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Nilgiri Frost Parkside Estate
Vaše hodnocení