Černý sypaný čaj Bio Earl Grey

  • Černý sypaný čaj Bio Earl Grey

Bio Earl Grey - černý čaj

Dostupnost: Skladem

83,00 Kč

Bio Earl Grey vyniká mezi ostatními čaji svou výraznou chutí a především nezaměnitelnou vůní, jež mu propůjčuje bergamotová silice.


Země původu: Srí Lanka           Bio logo EU

* Povinná pole

83,00 Kč

Spojením kůry z bergamotu a hořké, zemité chuti černého čaje vznikl jeden z nejoblíbenějších černých čajů v Anglii i v Evropě.


Earl Grey patří k pokladům anglické čajové kultury. Je vyráběn podle staré čínské receptury, kterou na svých cestách po Číně údajně obdržel darem bývalý britský premiér Charles Grey. Jeho chuť je velmi příjemná, lehce nahořklá a povzbuzující. Právě kvůli zmíněné hořkosti je v Anglii čaj podáván v tzv. anglickém stylu, tedy s mlékem.

Černý čaj Earl Grey je bohatý na antioxidanty, které pomáhají odvádět z těla veškeré škodliviny, chrání tělo před infekcemi a zvyšují obranyschopnost našeho organismu. Pravidelná konzumace černého čaje přispívá ke snížení cholesterolu, zmírnění depresí a k celkovému zlepšení nálady.

Použijeme 1 lžičku sypaného čaje na 150 ml vody a zalijeme jej vodou o teplotě 100 stupňů Celsia. Čaj necháme louhovat 2 až 3 minuty.

Pro plnější chuť doporučujeme použít více čajových lístků nebo prodloužit dobu louhování.

Bio sypaný pravý černý čaj, přírodní aroma