POŠTOVNÉ ZDARMA (PPL) pro objednávky nad 1200kč Více informací

Kawayanagi Midori- zelený čaj - 50g

139 Kč

Čaj Kawayanagi Midori pochází z města Uji, druhého největšího města ležícího v japonské prefektuře Kjóto vyhlášené pěstováním kvalitního čaje. Sbírá se v pozdním létě a je tvořen velkými a silnými čajovými lístky, které jsou vytříděny během zpracování čajů Sencha a Kabusecha. Jedná se o lehký čaj s nižším obsahem kofeinu, jehož chuti dominují kyselejší tóny a osvěžující aroma připomínající vůni čerstvě posečené trávy.

Země původu: Japonsko
Sklizeň: 2019

Dostupnost: Není skladem
SKU
500017

Čaj Kawayanagi je v Japonsku velmi oblíbený pro svou osvěžující chuť a menší množství kofeinu, než je tomu zvykem u ostatních japonských čajů.


Čaj Kawayanagi se liší zejména velikostí čajových lístků. Ty jsou dlouhé, rovné a mnohem větší i silnější. Jejich barva je tmavě zelená a krásně lesklá. Výjimkou nejsou ani celé čajové lístky včetně stonků. Jejich vůně je velmi svěží, připomínající vůni čerstvé máty. Nálev světle zelené barvy poskytuje plnou a přesto hladkou a jemnou chuť, která postrádá jakoukoli těžkost či trpkost. Čaj je celkově velmi lehký a osvěžující s travními tóny.

 

Čaj Kawayanagi pochází z města Uji, které je po celém Japonsku vyhlášeno pěstováním kvalitního čaje. Město leží na stejnojmenné řece a vyznačuje se velice bohatou půdou a mírným klima, které je pro pěstování čajovníků nezbytné. Uji je nejstarší oblastí v Japonsku, kde je čaj pěstován. Sídlí zde přední výrobce kvalitních japonských čajů, společnost Marukyu Koyamaen, která se svými čaji pravidelně vyhrává ty nejprestižnější japonské čajové soutěže.

Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Kawayanagi Midori- zelený čaj - 50g
Vaše hodnocení