POŠTOVNÉ ZDARMA (PPL) pro objednávky nad 1200kč Více informací

Huang Shan Mao Feng - zelený čaj - 50g

279 Kč

Proslulý čaj Huang Shan Mao Feng, jehož název v překladu znamená „ochmýřené vrcholky žlutých hor”, se řadí se k nejznámějším a nejkvalitnějším čínským zeleným čajům vůbec. Čajovník se pěstuje v provincii An-chuej, vysoko v horách na svazích zahalených v mlze.

Země původu: Čína
Sklizeň: 2020

Dostupnost: Není skladem
SKU
1009

Milovníci tohoto čaje o něm tvrdí, že první šálek je nejvoňavější, druhý nejsladší a třetí nejsilnější. Ačkoli nikdo přesně neví, proč tomu tak je, lístky čaje Huang Shan Mao Feng jsou typické opojnou vůní magnólií.


Při jarním sběru čajových lístků je sbírán pouze vrcholový pupen s jedním lístkem. Čajové lístky jsou následně tříděny, praženy a rolovány. Lístky tohoto čaje mají sytě zelenou barvu, jsou velmi dlouhé a jsou volně zavinuty do plochých jehliček. Po zalití čajových lístků získáme světle zelený nálev velmi jemné chuti s travnatými odstíny. Zalijeme-li čaj vodou o vyšší teplotě, zvýrazní se v chuti čaje nasládlé a oříškové tóny.

Mapa Číny

Historie čaje

Nebyl by to pravý čínský čaj, aby se k němu nevázala krásná a velmi stará legenda. Vypráví se, že před dávnými časy se do sebe zamilovali krásná dívka a chudý vesničan. Mladou a pohlednou dívku si ale vybral místní vládce za svou konkubínu a odvedl si ji do svého paláce. Dívce se naštěstí podařilo utéci. Na smluveném místě vysoko v horách však našla svého milého zavražděného. Dívka nad jeho smrtí údajně tak dlouho plakala, až se proměnila v jemný déšť a její milý v čajový keř. Dodnes prý ubohá dívka roní nad zmařenou láskou své věčně slzy, které tolik prospívají čajovým keřům na úbočích vysokých skal.

Výrobce: Gringos & Tea s.r.o., Žižkova 703/72, Ústí nad Labem, 400 01
Skladování: Uchovejte v temnu a suchu
Minimální trvanlivost: 2 roky

Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Huang Shan Mao Feng - zelený čaj - 50g
Vaše hodnocení