POŠTOVNÉ ZDARMA (PPL) pro objednávky nad 1200kč Více informací

Yin Hao Jasmine - zelený čaj - 50g

125 Kč
Náš vyjímečný jasmínový zelený čaj Yin Hao byl mnohokrát ovoněn květy jasmínu a vytvárí tak skutečně nezapomenutelný zážitek. Spojuje jemnost a sladkost zárověň a přitom jeho chuť je hohatá a plná. Výborně se hodí jako příjemné a osvěžující pití během dne!
Dostupnost: Není skladem
SKU
500011

Keře zeleného čaje jsou pěstovány v nadmořské výšce 1000 m. n. m. Ke sklizni lístků a pupenů dochází, když jsou ještě velmi mladé. Následně se lístky uskladní a čekají na období sklizně jasmínu.


Samotný čaj se pak může zpracovávat dvěma způsoby. Rychlejší způsob, kdy čaj neztrácí žádnou ze svých chutí, trvá den. Čajové lístky a květy jasmínu jsou sušeny právě dvacet čtyři hodin. Zřejmě kvůli rychlosti, je zpracováván ve velkých výrobnách. Druhý, rozhodně pomalejší a také dražší způsob, je tradiční zpracování, známé z čajových farem. Lístky a květy jsou spolu uloženy po dobu sto dní, pak dojde k oddělení čaje od květů, což mu neubírá na chuti ani vlastnostech.

Mapa Číny

 

Jasmín je známý svými protizánětlivými účinky, snižuje tlak a cholesterol a čistí játra. Vůně a chuť jasmínu se krásně projeví i v nálevu, který má světle žlutou barvu a výraznou chuť. Tento jasmínový čaj je ideální pro chladné měsíce, zahřeje a příjemně působí na celkový stav těla. Dalo by se říci, že se jedná o jemně euforizující čaj. 

Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Yin Hao Jasmine - zelený čaj - 50g
Vaše hodnocení