POŠTOVNÉ ZDARMA (PPL) pro objednávky nad 1200kč Více informací

Tie Guan Yin - oolong - 50g

Hodnocení:
100 % of 100
190 Kč
Jeden z nejznámějších čínských polozelených čajů, neboli oolongů, nese jméno budhistické bohyně milosrdenství Kuan-jin. Pochází z provincie Fu-ťien, kde je pěstován vysoko v horách. Země původu: Čína
Dostupnost: Není skladem
SKU
2311

Čaj Tien Guan Yin se vyznačuje volně stočenými, tmavě zelenými čajovými lístky s intenzivní a lehce nasládlou vůní. Nálev žluté až okrové barvy poskytuje vyváženou, lahodnou chuť s lehkou svíravostí a vůní dřeva.


Čajovník je v horách Wu-i s nadmořskou výškou 1800 metrů pěstován již více než tisíc let a patří k těm nejlepším v celé Číně. Ve zdejších horách panuje příznivé vlhko a volně rostoucí stromy poskytují čajovníkům rozptýlený stín. Sklizeň zde probíhá pouze třikrát ročně a vzhledem k hornatému terénu výhradně ručně.

Mapa Číny

Historie čaje

K historii čaje Tie Guan Yin se váže prastará legenda, podle níž se kdysi dávno jeden chudý vesničan jménem Wej dlouhá léta obětavě staral o chátrající chrám, ve kterém byla umístěná železná soška bohyně Kuan-jin. Jednou v noci se bohyně Wejovi zjevila ve snu a řekla mu, že by se mu ráda odvděčila za jeho služby a že když bude následovat jejích rad, najde tajný poklad. Měla ale jednu podmínku. Najde-li poklad, musí se o něj rozdělit s lidmi z vesnice. Wej souhlasil a druhý den nalezl na určeném místě jednu jedinou sazeničku čajovníku. Zasadil ji, dobře se o ni staral a dva roky poté z ní sklidil velké množství vynikajících čajových lístků. Svůj slib daný bohyni dodržel a o svůj poklad se s ostatními vesničany podělil. Díky výtečnému čaji, o nějž byl brzy velký zájem v celé Číně, vesničané brzy zbohatli a chrám bohyně Kuan-jin opravili. Potomci zdejších vesničanů údajně chodí bohyni za její vzácný dar děkovat dodnes.

Vychutnejte si lahodný oolong Tie Guan Yin a dopřejte si jedinečný chuťový zážitek.

Výrobce: Gringos & Tea s.r.o., Žižkova 703/72, Ústí nad Labem, 400 01
Skladování: Uchovejte v temnu a suchu
Minimální trvanlivost: 2 roky

Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Tie Guan Yin - oolong - 50g
Vaše hodnocení