Rooibos čaj - Citrus se zázvorem

  • Rooibos čaj - Citrus se zázvorem

Rooibos Citrus se Zázvorem

Dostupnost: Skladem

76,00 Kč
Rooibos je lahodný nápoj se sladkou chutí, který obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek. Jeho pravidelné popíjení pomáhá snižovat vysoký krevní tlak i hladinu cholesterolu a posiluje obranyschopnost organismu. Má uklidňující účinky, působí proti stresu, zmírňuje bolesti hlavy, deprese či poruchy spánku a díky absenci kofeinu je vhodný pro děti, těhotné i kojící ženy.

Země původu: Jihoafrická republika

* Povinná pole

76,00 Kč

Lahodný čaj červené barvy s mírně nasládlou příchutí Rooibos se vyrábí z keře Aspalathus linearis, který se pěstuje pouze na malém území v provincii Západní Kapsko v Jižní Africe.


Lístky keře se sbírají, drtí a následně procházejí oxidací, která způsobuje jejich výraznou červenohnědou barvu. Rozlišujeme Rooibos červený – fermentovaný a Rooibos zelený – nefermentovaný. Ve své domovině v Jižní Africe je Rooibos užíván jako lék na zmírnění dětské koliky, alergií, astmatu a kožních problémů. Popíjí se zde výhradně s mlékem a cukrem.

 

Rooibos obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek. Mimo jiné vitamín C, antioxidanty a velké množství železa. Jeho pravidelné popíjení snižuje vysoký krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu a působí jako prevence proti různým druhům rakoviny. Neméně důležitý je jeho účinek proti stresu. Látky v něm obsažené podporují vznik hormonu serotoninu, tzv. hormonu štěstí, který zmírňuje bolesti hlavy, deprese a poruchy spánku.

SLOŽENÍ: rooibos, pomerančová kůra, papája, aroma, červený pepř, santalové dřevo, zázvor, ženšen, květy pomerančovníku, chrpy a levandule.

Použijte 1 lžičku sypaného čaje na 150 ml vody. Čaj zalijte vroucí vodou a nechte 3 až 5 minut louhovat, poté přeceďte. Připravujete-li čaj v konvici, přidejte lžičku čaje navíc.

3 až 6g
100 °C
3 až 5 minut