Mate Green Tropic - Yerba Mate

  • Mate Green Tropic - Yerba Mate

Mate Tropic - 50g

Dostupnost: Skladem

73,00 Kč
Chuť tropického ovoce, vůně dálek i povzbuzení v jediném doušku, to vše se snoubí v čaji Mate Tropic. Spojení mate s chutí zralého manga představuje jedinečný chuťový zážitek.

Země původu: Brazílie

Hlavní předností čaje mate jsou jeho dlouhotrvající povzbudivé účinky. Mate projasňuje mysl, pomáhá při stresu a zároveň posiluje obranyschopnost našeho organismu.


Unikátní čaj mate se získává z větví a listů cesmíny paraguajské, stálezeleného stromu rostoucího v Jižní Americe. Lístky se po sesbírání drtí, suší a lehce praží a poté zrají při vysoké teplotě. Mate obsahuje spoustu antioxidantů a vitaminů, například A, B1, B2, B-komplex i vitamín C a E. Rovněž v něm najdeme aminokyseliny, vlákninu, karoten i minerály, jako je draslík, hořčík, měď či mangan. Mate dokáže skvěle nahradit kávu s tím rozdílem, že alkaloid matein, který čaj obsahuje, není narozdíl od kofeinu návykový.

Mate obsahuje až 196 účinných látek a na náš organismus působí přímo blahodárně. Ne nadarmo jej indiáni nazývali svým zlatem. Původní kmeny jej totiž používali k posílení imunity, detoxikaci krve, zklidnění nervového systému, proti únavě, ke snížení stresu či pro lepší spánek. Zajímavostí jistě také je, že tlumí pocity hladu, je proto doporučován lidem s nadváhou, protože jim pomáhá regulovat příjem potravy. Ovšem pozor, nic se nesmí přehánět a ani mate nenahradí plnohodnotnou stravu. Čaj také aktivuje látkovou výměnu a pozitivně působí na trávicí trakt. Mezi další pozitiva jistě také patří fakt, že působí protizánětlivě, snižuje krevní tlak, hladinu cukru a cholesterolu v krvi či chrání před alergiemi.

Použijte 1 lžičku sypaného čaje na 150 ml vody. Čaj zalijte převařenou vodou o teplotě 80 °C. Nechte 3 až 5 minut louhovat. Připravujete-li čaj v konvici, přidejte lžičku čaje navíc.

3 až 6g
80 °C
3 až 5 minut
Složení: Mate (min. 78,7 %), mango (mango, cukr, zpevňující látka chlorid vápenatý, regulátor kyselosti kys. citrónová), květy bodláku a kaktusu, aroma, kiwi, guava (pyré: guava, konc. jablko, konc. jablečná šťáva), listy aloe vera.