POŠTOVNÉ ZDARMA (PPL) pro objednávky nad 1000kč Více informací

Mate Ostrov Pokladů - 50g

Hodnocení:
100% of 100
76,00 Kč
Ve voňavém čaji Mate Rooibos se snoubí svěží chuť mate s lahodnou chutí rooibosu. Jde o jedinečné spojení čajů, které jsou známy svými blahodárnými účinky na naše zdraví. Připravte si čaj Mate Rooibos a budete překvapeni vyváženou chutí obou čajů, které se dokonale doplňují. Země původu: Brazílie
Dostupnost: Není skladem
SKU
300002

Mate můžeme označit za zdravou alternativu kávy. Jeho hlavní předností jsou jeho dlouhotrvající povzbudivé účinky. Rooibos je velmi oblíbený nejen kvůli své sladké chuti, ale i díky obsahu velkého množství zdraví prospěšných látek.


Mate pochází z cesmíny paraguajské, která se pěstuje v Jižní Americe a může dorůstat až do výšky dvaceti metrů. Lístky se po sesbírání drtí, suší a lehce praží a poté zrají při vysoké teplotě. Mate dokáže skvěle nahradit kávu s tím rozdílem, že alkaloid matein, který čaj obsahuje, není narozdíl od kofeinu návykový. Čaj projasňuje mysl, pomáhá při stresu a zároveň posiluje obranyschopnost našeho organismu.

Rooibos se vyrábí z keře Aspalathus linearis, který se pěstuje pouze na malém území v provincii Západní Kapsko v Jižní Africe. Lístky keře se sbírají, drtí a následně procházejí oxidací, která způsobuje jejich výraznou červenohnědou barvu. Jedná se o velmi lahodný čaj červené barvy s mírně nasládlou příchutí. Jeho pravidelné popíjení snižuje vysoký krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu a působí jako prevence proti různým druhům rakoviny. Neméně důležitý je jeho účinek proti stresu. Látky v něm obsažené podporují vznik hormonu serotoninu, tzv. hormonu štěstí, který zmírňuje bolesti hlavy, deprese a poruchy spánku. Ve spojení s mate jde o jedinečnou kombinaci a skvělý chuťový zážitek.

Složení: Mate zelené (min. 40,8 %), rooibos, mate pražené (min. 20,4 %), přírodní aroma, květy granátového jablka, skořice.

Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Mate Ostrov Pokladů - 50g
Vaše hodnocení