Masala Chai- Ajurvédský čaj

  • Masala Chai- Ajurvédský čaj

Masala Chai- Ajurvédský čaj

Dostupnost: Skladem

87,00 Kč
Ayurvédský čaj, známý také jako Masala či Yogi čaj, pochází z Indie, kde je pro svou sladkou chuť a lehce euforizující účinek velmi oblíbený. Jeho základ tvoří směs koření složená ze skořice, hřebíčku, zázvoru, kardamonu a bílého pepře, která dokáže tělo krásně prohřát, rozproudit krevní oběh a tím povzbudit imunitu a dodat nám energii.

Země původu: Indie

* Povinná pole

87,00 Kč

Načerpejte nové síly s Ayurvédským čajem, ve kterém se snoubí neodolatelně sladká chuť s vůní exotických dálek.


Připravíte-li si Ayurvédský čaj, můžete očekávat velice aromatický nápoj, se sladkou a mírně kořeněnou chutí. Ayurvédský čaj se připravuje s mlékem, jeho konzistence je proto hustá a barva bílá, případně lehce karamelová. Ayurvédský čaj doporučujeme pít horký, aby se jeho krásná vůně mohla plně rozvinout a vy jste pocítili jeho hřejivé účinky.

Za své jméno vděčí čaj prastarému indickému lékařskému učení Ayurvéda, nejucelenějšímu lékařskému systému na světě. Ayurvéda je založená na principech přírodního lékařství a jejím cílem je udržet zdravé nejen tělo, ale i mysl a ducha. Slovo Ayurvéda pochází z indického sanskrtu, jednoho z nejstarších jazyků na světě a je překládáno jako „nauka o životě”.

Historie čaje

Ayurvédský čaj je v Indii znám již po staletí a zmínky o něm byly nalezeny již v prvních ayurvédských textech. Do širšího povědomi mimo Indii se tento čaj dostal až v 70. letech 20. století díky Yogi Bhajanovi, indickému duchovnímu mistru Kundalini jógy známé také pod názvem Jóga vědomí. V roce 1969 přicestoval Yogi Bhajan do USA, kde začal jógu vyučovat. Své studenty vždy hostil tradičním ayurvédským čajem, který jim natolik zachutnal, že se rozhodli jej pojmenovat Yogi čaj a vzdát tak úctu svému učiteli. Čaj byl nejprve podáván v síti indických restaurací, které založili Bhajanovi stoupenci v USA. Známost čaje rychle rostla, stejně jako poptávka po něm a proto se výrobci rozhodli začít čaj exportovat, díky čemuž je dnes Ayurvédský (Yogi) čaj znám po celém světě.