POŠTOVNÉ ZDARMA pro objednávky nad 1000kč Více informací
Bio Shincha - japonský zelený čaj

Bio Shincha - zelený čaj 50g

Sencha Jade Sorju -zelený čaj - 50g

Hodnocení:
100 % of 100
290,00 Kč

Čaj Sencha patří k nejtypičtějším představitelům japonských zelených čajů. Vyznačuje se tmavě zelenými čajovými lístky a nálevem svěží chuti s vůní čerstvě posečené trávy. Jemné chuti s minimální svíravostí je dosaženo včasným zastavením procesu oxidace spařením čajových lístků v horké páře.

Země původu: Japonsko, Uji
Sklizeň: 2019 (Ichibancha)

Dostupnost: Skladem
SKU
500019

Čaj Sencha představuje absolutní základ japonské čajové kultury. Pěstuje se na rozlehlých plantážích jižně od Tokia a tvoří až 85% veškeré japonské čajové produkce.


Smaragdově zelené čajové lístky poskytují světlý, silně povzbuzující nálev vhodný zejména pro ranní a dopolední popíjení. Chuť čaje Sencha je plná, hladká, mírně nasládlá s vyváženou hořkostí a minimální svíravostí, které je dosaženo včasným zastavením oxidace čajových lístků. Právě správné načasování zastavení procesu oxidace významně ovlivňuje kvalitu čaje.

Po sběru čajových lístků se lístky nechají několik hodin ve stínu odležet, neboli zavadnout, aby se z nich odpařila vlhkost a lístky krásně změkly. Jakmile jsou čajové lístky dostatečně vláčné, následuje jejich prudké zahřátí horkou parou, které však nejsou vystaveny déle než minutu. Díky včasnému zastavení procesu oxidace je v čajových lístcích uchováno více chlorofylu, kterému vděčí za svou tmavě zelenou barvu a přírodních flavonolů způsobujících trávovou chuť čaje.

Výrobce: Gringos & Tea s.r.o., Žižkova 703/72, Ústí nad Labem, 400 01
Skladování: Uchovejte v temnu a suchu
Minimální trvanlivost: 2 roky

Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Sencha Jade Sorju -zelený čaj - 50g
Vaše hodnocení
Následující produkty by vás mohli zajímat!