POŠTOVNÉ ZDARMA (PPL) pro objednávky nad 1200kč Více informací
Hojicha práškový zelený čaj

Hojicha Culinary - 40g

Hojicha - japonský pražený čaj - 50g

125 Kč

Japonský pražený čaj Hojicha se jeho chutí ideálním společníkem k jídlu a je také běžně podáván v sushi restauracích. V Japonsku se tradičně v létě popíjí chlazený jako ledový čaj.

Země původu: Japonsko
Sklizeň: 2021

Dostupnost: Není skladem
SKU
54322

Nad prvním nálevem praženého čaje Hojicha [hódžiča] se japonští obchodníci sešli už téměř před 100 lety v okolí Kjóta. Pro svou chuť a příznivý vliv na zažívání skvěle doplní ranní snídani i klidný večer nad roličkou suši. 


Hojicha se běžně vyrábí z pozdně sesbíraných lístků japonského zeleného čaje známého jako Bancha [banča], a příležitostně i z kvalitnější Senchy [senči], která může obsahovat kousky stonků a větviček. Lístky se po napaření tradičně praží nad dřevěným uhlím, což čaji dodává jeho nezaměnitelnou červeno-hnědou barvu i lehce nasládlou až karamelovou chuť s ořechovými tóny.

 

Chemická reakce vyvolaná pražením rovněž snižuje hladinu kofeinu, takže si čaj můžete bez obav vychutnat třeba před spaním. I přesto se jistě někomu při prvním ochutnání vybaví také aroma kávy. Také díky tomu je Hojicha skvělým doplňkem každého dobrého jídla.

Původ čaje

V překladu znamená Hojicha doslova pražený čaj. Poprvé se objevila ve 20. letech minulého století, když se ekonomicky smýšlející obchodníci pustili do pražení čajových větviček, které byly dříve převážně vyhazovány jako nechtěný odpad. Unikátní čaj ale zachutnal a velmi rychle se rozšířil do celého Japonska. Na ty nejlepší sklizně dnes údajně narazíte především na západním ostrově Kjúšú odkud mj. pochází i ta naše, jemně namletá na kamenech tak, jako oblíbená Matcha.

Výrobce: Gringos & Tea s.r.o., Žižkova 703/72, Ústí nad Labem, 400 01
Skladování: Uchovejte v temnu a suchu
Minimální trvanlivost: 2 roky

Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Hojicha - japonský pražený čaj - 50g
Vaše hodnocení