Bio English Breakfast

  • Bio English Breakfast

Bio English Breakfast

Dostupnost: Skladem

84,00 Kč

Bio English Breakfast je jeden ze základních druhů černých čajů s velikou oblibou po celém světě. Čaj je milován pro svou intenzivní, plnou chuť a povzbuzující účinky. Čaj Bio English Breakfast je ta správná volba třeba jako parťák ranního vstávání.


Země původu: Indie              organic certifikace

* Povinná pole

84,00 Kč

English Breakfast tvoří již po tři desetiletí neodmyslitelnou součást snídaně nejen na anglickém královském dvoře, kde je podáván výhradně s mlékem.


Ačkoli byl čaj English Breakfast původně určen k podávání v ranních hodinách, jeho silně povzbuzující účinky jistě oceníte v kteroukoli hodinu. Díky obsahu kofeinu totiž snižuje únavu, stimuluje srdeční i mozkovou činnost a zvyšuje soustředěnost a výkon. Pominout ale nesmíme ani jeho pozitivní účinky na naše zdraví.

Pravidelná konzumace černého čaje vede ke snížení hladiny cholesterolu v krvi a k prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Výzkumy také prokázaly, že pití černého čaje posiluje obranyschopnost našeho organismu.

Použijeme 1 lžičku sypaného čaje na 150 ml vody. Čaj zalijeme vodou o teplotě 100 stupňů Celsia a necháme louhovat 2 až 3 minuty. Pro plnější chuť doporučujeme použít více čajových lístků nebo prodloužit dobu louhování.
100% pravý černý čaj