English Breakfast černý sypaný čaj

  • English Breakfast černý sypaný čaj

English Breakfast - Černý čaj

Dostupnost: Skladem

74,00 Kč
„Snídaňový” čaj English Breakfast patří k hlavním představitelům černých čajů. Je celosvětově znám pro svou intenzivní, plnou chuť a povzbuzující účinky. Čaj English Breakfast Vám zaručeně zpříjemní chvilky ranního vstávání.

Země původu: Indie

* Povinná pole

74,00 Kč

English Breakfast tvoří již po tři desetiletí neodmyslitelnou součást snídaně nejen na anglickém královském dvoře, kde je podáván výhradně s mlékem.


Ačkoli byl čaj English Breakfast původně určen k podávání v ranních hodinách, jeho silně povzbuzující účinky jistě oceníte v kteroukoli hodinu. Díky obsahu kofeinu totiž snižuje únavu, stimuluje srdeční i mozkovou činnost a zvyšuje soustředěnost a výkon. Pominout ale nesmíme ani jeho pozitivní účinky na naše zdraví.

Pravidelná konzumace černého čaje vede ke snížení hladiny cholesterolu v krvi a k prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Výzkumy také prokázaly, že pití černého čaje posiluje obranyschopnost našeho organismu.

Použijeme 1 lžičku sypaného čaje na 150 ml vody. Čaj zalijeme vodou o teplotě 100 stupňů Celsia a necháme louhovat 2 až 3 minuty.

Pro plnější chuť doporučujeme použít více čajových lístků nebo prodloužit dobu louhování.

3 až 6g
100 °C
2 až 3 minuty
100% pravý černý čaj