POŠTOVNÉ ZDARMA (PPL) pro objednávky nad 1200kč Více informací

BIO Gyokuro - zelený čaj

Hodnocení:
100 % of 100
Již od 399 Kč

Náše Bio Gyiokuro představuje vrchol organického japonského zeleného čaje. Zelený čaj Gyokuro patří k absolutní špičce mezi japonskými čaji. Svůj název, který je překládán jako „Nefritová rosa”, získal díky smaragdově zelenému zbarvení čajových lístků a sytě zelenému čajovému nálevu. Čaj Gyokuro je v Japonsku považování za exkluzivní čaj a je podáván jen těm nejvzácnějším hostům.

Země původu: Japonsko, Shizuka
Sklizeň: 2023

Dostupnost: Skladem
Posledních %1
SKU
5049

Pěstování čaje Gyokuro je věnována velká pozornost, stejně jako jeho následnému zpracování. Výjimečnosti v barvě i chuti čaje je dosahováno pomocí zastíňování čajových lístků během jejich pěstování.


Zastíňování čajovníků před sklizní je originální japonská metoda, která byla poprvé použita na začátku 17. století. Plantáže, na kterých jsou čajovníky pěstovány, jsou v období dvou až tří týdnů před sklizní zakrývány rákosovými nebo slámovými rohožemi s cílem zabránit proniknutí přímého slunečního záření k čajovým lístkům. Díky nedostatku světla v čajových lístcích stoupá koncentrace chlorofylu, vytváří se v nich více kofeinu a aminokyselin a naopak klesá podíl katechinů, jež jsou zodpovědné za hořkost čaje.

Výsledná chuť čaje Gyokuro je velmi jemná a přesto plná, travnatá, jemně nasládlá a postrádající hořkost a pro zelené čaje tolik typickou svíravost. Nálev má sytě zelenou barvu a díky vysokému obsahu kofeinu je silně povzbuzující.

Výrobce: Gringos & Tea s.r.o., Žižkova 703/72, Ústí nad Labem, 400 01
Skladování: Uchovejte v temnu a suchu
Minimální trvanlivost: 2 roky

Napište svou recenzi
Prohlížíte si:BIO Gyokuro - zelený čaj
Vaše hodnocení